“Elkésett” rajt után a 3.helyet szerezte meg Fazekas Milán a Zágrábi Maratonon!

Zágrábi bronzérem szezonzárásként – „Ez itt a Balkán 🙂 ”

Október 8.- án került megrendezésre 26. Zágráb Maraton, amely verseny keretein belül a hagyományos 5 km-es távon is megmérethették magukat a futók. Az ezer fős mezőnyben ott volt az általunk is támogatott távfutónk Fazekas Milán is, és remek eredménnyel zárta ezt a nem mindennapira sikerült versenyt.

„- Tavaly a 6. helyen végeztem, és akkor azt mondtam, hogy idén dobogón fogok állni. Szerencsére ez sikerült is, hisz felállhattam a dobogó harmadik fokára, a győztes horvát és a második helyezett kenyai futó mögött. Idén ez lehetett a legjobb forgatókönyv, amit elképzelhettem így utólag, hiszen már eleve úgy utaztam ki a versenyre, hogy be volt gyulladva a talpam, így nem voltam teljes értékű.

A verseny mediterrán – balkáni hangulatához nem csak a rengeteg kedves ember, békés közeg és a hangulatos kávézók rengetegje járult hozzá, hanem még az is hogy lekéstem a rajtot, mivel a hivatalos idő előtt 10 perccel ellőtték a startpisztolyt. 🙂

Ezt persze a rajt előtt 1 perccel tudtam meg egy magyar sráctól, aki látta, hogy ott toporgok még a kis melegítőmben a rajttól 100m-re, nézve a párezres tömeget, és törtangolsággal próbálok kommunikálni az angolul nem tudó horvát srácokkal, majd megkérdezte, hogy mégis mit fogok futni, mert 1 perc múlva rajtolunk.. 🙂

Én egy pillanatra lefagytam majd kérdően nézve rá feltettem a tőlem telhető legjobb kérdést, mégpedig azt, hogy: – Mi van?!?

Majd mosolyogva hozzátette: – „Ez itt a Balkán :-)”

Lélekszakadva rohantam a ruhatárba, hogy legalább a rajtszámmal ellátott trikómat felvehessem, hogy egyáltalán versenyezhessek. Persze a versenycipőmet már nem volt idő felvenni.. Szerencsére az előző hétvégén a PTE- Rókaűzőn és a Pécsi
Misina-csúcstámadáson debütált Sayonara4-esem volt most a belemelegítő cipőm, úgyhogy abba futottam le a versenyt.

Futás közben egy kicsit még kavarogtak bennem az érzések, de utólag már csak egy jót mosolygok az egészen, hisz végülis jó móka volt… J most már legalább mindannyian tudjuk, hogy „Ez itt a Balkán” és itt bizony számítani lehet ilyen apró kis meglepetésekre..J

Most, hogy vége a szezonnak 2-3 hét pihenő (heti 3-4 30-40 perc futás/úszás/foci) fog következni, illetve közben a talpam miatt az új talpbetétre is időt kéne fordítanom mielőtt elkezdjük a felkészülést a favorit, fedettpályás szezonra.. Van egy ismerősöm, aki ért hozzá, majd megkérdezem, mit lehet tenni az ügy érdekében…” – nyilatkozta a versenyről Milán.

Milán eredményéhez Gratulálunk és jó pihenést kívánunk a “következő” szezon előtt! 🙂